A kerekesszékes táncosok bebizonyították: a tánc mindenkié

Amikor a szék nem akadály, hanem egy plusz eszköz…

Amikor táncolsz, akkor nem számít a kor, a méret, a bőrszín, a fogyatékosság – hirdeti a los angelesi Infinity Flow táncegyüttes. Ők a táncot használják a megbélyegzés ellen. Azt szeretnék, hogy ez a mozgásfajta mindenki számára elérhető legyen és közben mindenki fogadja el a másik esetleges különbözőségeit. Közösségi táncórákat, workshopokat tartanak, hogy lássák az emberek, hozzájuk bátran csatlakozhatnak. A csoportot alapító Marisa Hamamoto profi társastáncos volt, amikor ideiglenesen nyaktól lefelé lebénult egy stroke után, ekkor jött az ötlet, hogy így is folytassa szenvedélyét.

Az alábbi videójukon is ép és kerekesszékes emberek táncolnak együtt gyönyörű összhangban.

@PhillipChbeeb x @InfiniteFlowDance @MarisaHamamoto @Piotr.Iwanicki84 x Brilliant Minds

Sometimes you just need a few brilliant minds from the outside to take what you have and put a creative twist to it. –Special thank you to Red Bull Amaphiko Red Bull for the wings & celebrating Infinite Flow Founder Marisa Hamamoto, a stroke survivor & rape survivor turned ballroom dancer & changemaker for being selected as a Facebook Community Leadership Program Fellow. If you are a leader, studio owner, artist, activist, educator, influencer, super parent, etc interested in working collaboratively with us towards making dance accessible and inclusive to all, join our new Facebook group: https://www.facebook.com/groups/InclusiveDanceLeaders/Booking: Marisa@InfiniteFlowDance.org–Featured Dancers: Marisa Hamamoto (IG: @marisahamamoto) – Founder, Infinite FlowPiotr Iwanicki (IG: @piotr.iwanicki84) Choreographer: Phillip Chbeeb (IG: @phillipchbeeb FB: IaMmE Crew)Assistant Choreographer: Makenzie Dustman (IG: @makenziedustman) Video: Ryan Fleming (IG: @ryanfleming) Ensemble:Adelfo Cerame Jr. (IG: @adelfos_kitchen)Carly Blaney (IG: @carly_blaney) Shaheem (IG: @shaheem) Auti Angel (IG: @autiangel) Kima Dima (IG: @kimadima) Marc Lafleur (IG: @theintrepidmarc)Lionel Taplin (IG: @lionel_taplin92) Mia Schaikewitz (IG: @miaschaikewitz) Leotard: CapezioBooking: Marisa@InfiniteFlowDance.org

Közzétette: Infinite Flow – An Inclusive Dance Company – 2018. október 8., hétfő

Ha tetszett, iratkozz fel hírlevelünkre, hogy ne maradj le a következő nagy sztoriról sem!