Szőnyi Ferenc tízszeres ironmant nyert 222 óra kőkemény küzdéssel

38 kilométer úszást, 1800 kilométer kerékpározást és 422 kilométer futást gyűrt le a magyar csodaember, aki soha nem adja fel.

A komáromi sportember a Decamant nevű versenyt nyerte meg New Orleansban. A gigászi távokat összesen 222 óra 10 perc 51 másodperc alatt gyűrte le.

Megnyertem!!! Nagy küzdelem volt!!!

Közzétette: Szőnyi Ferenc – 2018. november 15., csütörtök

Ráadásul a körülmények sem voltak valami rózsásak, ugyanis többször szakadt az eső, rém hideg volt, amire még az erős szél is rátett egy lapáttal. A versenyt fél órára le is kellett állítani a nagy vihar miatt. Szőnyi Ferenc szigetelő szalagból és nejlonzacskóból barkácsolt magának szélálló nadrágot.

Közzétette: Szőnyi Ferenc – versenynapló – 2018. november 9., péntek

A sportember többször nyert már tízszeres ironmant, korábban győzött már New Orleansban is. Idén egy ötszörös távú ironmant vállalt be Svájcban, júniusban pedig a Himalájában futott, ahol 480 kilométeres 10 ezer méter szintemelkedést tartalmazó ultrát nyert meg pályacsúccsal. Le a kalappal!

Forrás: index

Ha tetszett, iratkozz fel hírlevelünkre, hogy ne maradj le a következő nagy sztoriról sem!