Egy kilométeren át ütötték-vágták a magyar úszót, feladta a versenyt

Rasovszky Kristóf, a vb eddigi legeredményesebb magyar úszója kénytelen volt feladni a 25 km-es versenyt.

Kristóf 10 kilométeren ötödik, 5 kilométeren pedig hetedik lett. A gyilkos 25 kilométeres táv 20. kilométerénél tartotta a tempót az élmezőnnyel a magyar versenyző, amikor beszállt a kísérőhajóba és orvosi vizsgálatra vitték.

Az M4 Sportnak azt nyilatkozta, hogy mikor a férfiak utolérték és lekörözték a velük egy pályán úszó lányokat “akkora bunyóba keveredtem, majdnem egy kilométeren keresztül ütöttek-vágtak, a rosszabb helyeken is eltaláltak. Úgy éreztem, nem tudom folytatni, nagyon sajnálom, de ez most így sikerült”.

Fotó: Index / Huszti István

Hogy milyen brutális verekedés megy a nyílt vízi úszásban, arról döbbenten nyilatkoztak a fiatal magyar úszóknők is pár napja.
A férfiaknál Gyurta Gergő 6. lett, a nőknél Olasz Anna pedig az 5. helyen ért célba.