Éremeső Rióban: négy magyar állhatott dobogóra szombat hajnalban

Cseh Laci, Hosszú Katinka, Kapás Boglárka és Márton Anita is érmet szerzett a pénteki játéknapon Rióban.

Márton Anita országos csúccsal, 19,87 méteres eredménnyel bronzérmet nyert súlylökésben az olimpia pénteki versenynapján – írta az MTI. A nők között magyar atléta legutóbb 1968-ban, Mexikóban szerzett érmet, akkor a gerelyhajító Németh Angéla győzött, a diszkoszvető Kontsek Jolán pedig harmadik lett.

Bronzérmes Rióban Márton Anita (MTI Fotó: Czeglédi Zsolt)

Cseh László – hármas holtversenyben – ezüstérmet nyert a 100 méteres pillangóúszás pénteki döntőjében. A 30 éves magyar klasszis 51.14 másodperces idővel csapott célba, csakúgy mint a szám háromszoros címvédője, az amerikai Michael Phelps, illetve a világbajnok dél-afrikai Chad Le Clos.

A győztes szingapúri Joseph Schooling, valamint a hármas holtversenyben ezüstérmet szerzett dél-afrikai Chad Le Clos és Cseh László (b-j) a célban a férfi 100 méteres pillangóúszás döntőjében a riói nyári olimpián a Rio de Janeiró-i Olimpiai Uszodában 2016. augusztus 12-én. MTI Fotó: Kovács Tamás

A számot a szingapúri Joseph Schooling fölényesen nyerte 50.39 másodperces olimpiai csúccsal.

Michael Phelps, a dél-afrikai Chad Le Clos és Cseh László a férfi 100 méteres pillangóúszás eredményhirdetése után a riói nyári olimpián az Olimpiai Uszodában 2016. augusztus 12-én. MTI Fotó: MOB/Szalmás Péter

Kapás Boglárka bronzérmet nyert a 800 méteres gyorsúszás pénteki döntőjében a riói olimpián. A szám 23 éves magyar Európa-bajnoka az egy nappal korábban úszott országos csúcsából (8:19.43) több mint három másodpercet faragva 8:16.37 perces idővel csapott célba.

Bronzérmes Rióban Kapás Boglárka (MTI Fotó: Illyés Tibor)

A versenyszámot világcsúccsal az amerikai Katie Ledecky nyerte, aki negyedik diadalát aratta ezen a játékokon.

Bronzérmes Rióban Kapás Boglárka (MTI Fotó: Kovács Tamás)

A háromszoros olimpiai bajnok Hosszú Katinka ezüstérmet nyert 200 méter háton. A bajai úszó 2:06.05 perces idővel, óriási csatában lett második az amerikai Maya Dirado mögött. Az amerikai sportoló az utolsó métereken hajrázta le Katinkát.

Hosszú Katinka ezüstje (MTI Fotó: Kovács Tamás)