Ha a szakembereknek igazuk van, Nefertiti királyné sírját rejti Tutanhamon sírkamrája, a felfedezés hatalmas régészeti szenzáció lenne.
Georadarral vizsgálták a közelmúltban az egyiptomi fáraó, Tutanhamon sírkamráját, mely során különös jeleket fedeztek fel. Az uralkodó hírneve annak köszönhető, hogy 1922-ben feltárt sírja az egyetlen, épségben megmaradt fáraósír, Tutanhamom múmiája a mai napig ott található.
Az Index.hu cikke szerint könnyen lehet, hogy szenzációs felfedezés előtt állnak az egyiptológusok. A georadar jeleiből arra lehet következtetni, hogy a sírkamra fala mögött titkos folyosók futnak, azaz a teremhez eddig ismeretlen, rejtett helyiségek tartoznak. Már korábban is úgy vélték, hogy a sírkamra nagyobb lehet, mint amennyi látszik belőle, a mostani kutatás ezt alá is támasztja.
A szakemberek szerint könnyen lehet, hogy Nofertiti – más átírás szerint Nefertiti – egyiptomi királynő régóta kutatott sírkamrája rejtőzik a fal mögött. Nefertiti a feltételezések szerint Tutanhamon anyja vagy mostohaanyja volt, akinek személyét számos rejtély övezi, temetkezési helye nem ismert, múmiáját sem azonosították.
Nicholas Reeves brit régész szerint az is emellett szól, hogy Tutanhamon sírjának díszítése, illetve a sírban talált tárgyak is inkább egy nő számára készülhettek. Mikor Tutanhamon 19 éves korában hirtelen elhunyt, elképzelető, hogy nem volt idő saját sírhelyet építeni az uralkodónak, ezért helyezték végső nyugalomra a Nefertitinek készült kamra egyik részében. Reeves szerint ezt támasztja alá az is, hogy nem egyeznek Tutanhamon arcvonásai a halotti maszk vonásaival, amit rajta találtak.
A georadaros vizsgálatot mikrokamerás vizsgálat követi a tervek szerint: kicsi lyukat fúrnak a falba, azon keresztül pedig megnézik, hogy mi rejtőzik mögötte. Ha minden jól megy, felbontják a falat, és bejutnak oda, ahol 3000 éve nem járt senki.